Anestezija

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

tema odprta - 8. sep 2008 20:38 | ogledi: 2.770 | odgovori: 57

Ker se bom podvrgla manjšemu posegu,bom pod anestezijo,in ker sem bolj boječe "sorte", me zanimajo vaše izkušnje.Pozitivne in negativne..

Vem,da ta tema ne sodi ravno na našo kulinariko,vem pa da bom tu najprej našla odgovore...

Darja -

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

8. sep 2008 20:50

Nič naj te ne skrbi, tudi mene je to doletelo, pa sem mela prej pritiska..... Šteješ do 10 pa se pri 7 zgubiš in lepo zbudiš v postelji. Vse dobro LP smrkolina

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

8. sep 2008 20:53

Pozdravljena, tega je sicer že nekaj let, spominjam pa se, da sem hitro zaspala, v trenutku me je zmanjkalo ...pa potem sem spala še celo popoldne. Me je pa bilo strah predtem, priznam, ampak ni nič hudega. tejka77

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

8. sep 2008 21:34

Dobila sem že 9 anestezij. Nekajkrat masko (vdihavaš nek plin), nekajkrat pa injekcijo. Rezultat je isti; zaspiš predno bi preštel do 6. Je pa res, da mi je bilo po plinu rahlo slabo ko sem se zbudila, po injekciji pa nikoli. Imam zelo skrite žile (sem največja nočna mora vseh revic v laboratorijih) in ob zadnji anesteziji (pred petimi leti) mi nikakor niso našli žile. So rekli, da če ne bo šlo drugače, mi jo bodo dali pa na vrh glave. Me je sestra potolažila, da ne bodo nič brili, da najdejo vmes, pa se je zgrozila nad gostoto mojih las Menda niti igla ne bi šla vmes. No, ne vem koliko je to res, ali pa so me le hecale z injekcijo v glavo... Skratka, zadeva sploh ni huda, ne boj se. Tako hitro zaspiš, da te nima niti časa biti strah. naj ti kot zanimivost povem, da so me enkrat pripravljali na operacijo in ko sem že dobila anestetik, je prišel kirurg. Očitno je prišel ravno z dopusta, saj so ga vsi spraševali, kako je bilo v Albaniji. Slišala sem še, kako je povedal, kako se po albansko reče burek in sem si v mislih ponavljala, da ja ne bom pozabila. V naslednjem trenutku me je zmanjkalo. Naslednji dan sem se trudila brskati po spominu za to albansko besedo, pa je še danes ne vem... Issi

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. sep 2008 21:52

Prenesla sem jo brez težav, naj te nič ne skrbi! tulka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. sep 2008 21:58

Ali pa zlezeš skupaj že ob dozi pomirjeval, ki jih dobiš navadno še zadnjo noč pred OP, to se je zgodilo meni, temu primerno mi ni bilo treba nič šteti. Aja, pa zbudit me tudi niso mogli. Ma se nič ne spomnim od tega, samo živa sem pa še  Sem tudi sama poseben tič in me zmanjka že ob tem, ko samo prestopim prag kake zdravstvene ustanove. Se pa spomnim, da je bila prva stvar, ki sem jo vprašala, ko sem se zbudila, kje so moji copati. Ker je to bila zadnja stvar, katero sem počela, preden sem skup zlezla, sem jih ravno natikala.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

8. sep 2008 23:38

Nekajkrat sem bilana posegih pod popolno anestezijo in mi ni bilo nič. Štetje tam nekje do sedem, potem pa globok spanec in sem se zbudila, kot bi spala v domači postelji. Eni pa potrebujejo čas, da pridejo k sebi, ampka vseeno, brez strahu. Mamamia

mamamia

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

9. sep 2008 6:10

Tudi jaz sem že večkrat dobila anastezijo in tudi ni bilo problemov, kot pravjo punce. Lepo zaspala in se zbudila v postelji. Verjamem pa, da sploh če jo dobivaš prvič, imaš malo slab občutek. Amapk kar pogumno, nič ne bo hudga! zima13

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. sep 2008 7:39

Da malo zatežim s kemijo : uporabljeni plin je ponavadi didušikov oksid oz. N2O, bolj poznan kot smejalni plin. V primerjavi z nekoč široko uporabljanim etrom je praktično neškodljiv zdravju.

 

Dugače pa, darja, veliko sreče in brez skrbi, medicinci v večini primerov vedo, kaj delajo ...

 

LP

Drejček

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

9. sep 2008 8:17

Drejcek oprosti, te bom malo popravila. Plin, ki se uporablja za vzdrzevanje anestezije je inhalacijski anestetik (izofluran ali sevofluran). Dusikov oksidul se je vcasih res na veliko uporabljal v mesanici s kisikom zaradi blagega analgeticnega in anesteticnega ucinka, vendar pa se cedalje bolj opusca. Dejstvo pa je, da ni tako neskodljiv. Je namrec teratogen, vpliva tudi na kostni mozeg. Vpliv je pri enkratni anesteziji zanemarljiv, ne pa pri kronicni izpostavljenosti. V danasnjem casu je anestezija zelo varna, sploh pri ljudeh, ki so sicer "zdravi". Je pa cisto clovesko, da te je malo strah... slepakura

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

9. sep 2008 8:55

drejcek je napisal/a:

Da malo zatežim s kemijo : uporabljeni plin je ponavadi didušikov oksid oz. N2O, bolj poznan kot smejalni plin. Drejček

Očitno so mene predozirali, ker mi je bilo vedno takoooo fajn in lepe sanje sem imela in sem se pritoževala, ker so me tako hitro zbudili (no, 3 x je bilo tako). Sem pa bila na manjših posegih.

Moram pa povedat, da se tudi z mojo mamo ni kaj posebno mučnega dogajalo po anesteziji, ko je imela pred kratkim resen poseg.

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti